Verslag Leunen vet. - Ysselsteyn vet. 25-9-2010

Zaterdag 25 september 2010 Leunen- Ysselsteyn (1-0)

Leunen -Ysselsteyn .......ALTIJD LASTIG!!!.
Je hebt zo van die wedstrijden, dan hoeft een leider of trainer geen peptalk voor de wedstrijd te houden. Nou een wedstrijd tegen Ysselsteyn is zo'n wedstrijd. Je kent elkaar door en door en je wilt absoluut niet van elkaar verliezen.

We begonnen met de volgende opstelling;
Keeper : Karel Arts
Achter vlnr; Pascal van de Laar, André Swinkels, Frank Marcellis, Arno Janssen
Voor vlnr; Marcel Vogelsangs, Michel Baltissen, Willy Weijs
Reserve; Twan Martens, Sander Peeters, Geert Achten.
Grensrechter; John Lenders
Scheidsrechter; Peter Loenen.

De eerste helft was saai. Je zou kunnen zeggen schaakvoetbal.
De eerste actie voor een doel, was voor ons. De Ysselsteynse goalie verdedigde slecht uit en de bal kwam bij Sjaak Weijs terecht. Die zag de keeper ver voor zijn doel staan en probeerde de bal over de keeper in de verre hoek te lepelen. Sjaak lepelde echter iets te hard. De bal ging over/naast.
Natuurlijk kon Ysselsteyn dit niet op zich laten zitten. Met een splijtende pass op links, werd nagenoeg onze hele achterhoede te kijk gezet. Alleen was die pass iets te hard en leek een makkelijke prooi voor onze keeper Karel te worden. Maar wat gebeurde er???? Karel stapt over de bal heen en zet de achter- en de voordeur helemaal open. Tot zijn grote verbazing bleef de Ysselsteynse spits in balbezit en had de bal zo het lege doel in kunnen schuiven. Van schrik zette hij echter voor en die bal was voor niemand. De bal ging voor het doel langs.
In de tegenaanval ging wij er weer vandoor. Willy Weijs zette goed door en leverde een goede voorzet af, maar Pascal Willemsen kwam net twee teenlengtes te kort.
Kort daarna waren het weer de oranjehemden die aanvielen. Met een goede pass stuurde Pascal Willemsen Willy Weijs op rechts weg. Willy had alleen maar oog voor het doel en besloot zelf te schieten. De bal ging hopeloos naast. Misschien had Willy beter de bal breed kunnen leggen op de meegekomen Michel Baltissen?
Na enkele minuten konden we een volgende aanval voor Leunen noteren. Marcel Volgelsangs ging goed door op links en leverde een voorzet af, die aan jan en alleman voorbij ging. Uiteindelijk kwam de bal bij Willy Weijs, die weer uithaalde en.... juist...... weer naast schoot.
Kort voor rust kreeg Ysselsteyn op de punt van de 16 een vrije trap. Bij uitstek een plaats voor een linkspoot met een aardig schot. En die hebben ze bij Ysselsteyn. Oud Leunenaar Ed van Dongen heeft een mooie pegel in zijn linkerbeen en hij eiste de bal op. De bal scheerde net over de kruising van de verre hoek. Een mooie uithaal, maar geen goal.
Bij het laatste wapenfeit voor rust leek Willy Weijs alleen op de keeper af te stevenen, maar met een professionele overtreding wist oud Leunen trainer Mart Verleijsdonk, Willy tegen te houden. De daarop volgende vrije trap leverde niets op. Zo gingen we met een brilstrand de rust in.

In de rust werd gewisseld en de nieuwe matadoren Geert Achten, Sander Peeters en Twan Martens betraden in de tweede helft het veld. Dit ten koste van Pascal Willemsen, Willy Weijs en Pascal van de Laar.

Meteen na rust was het een en al Leunen wat de klok sloeg. Veel balbezit en ook wel een beetje druk, maar weinig acties voor het Ysselsteynse doel. In de 5e minuut kwam tijdens een belegering van het Ysselsteynse doel, waarbij goed positiespel werd getoond, de bal bij Michel Baltissen, die enkele meters buiten de 16 zijn man goed uitkapt en besloot uit te halen. De droge uithaal van Michel belandde onhoudbaar tegen de linker paal en was binnen. 1-0.
Na ongeveer 10 minuten was het exit voor Sjaak Weijs, moegestreden en met krampverschijnselen verliet hij het veld en werd vervangen door Pascal Willemsen.
De wedstrijd kabbelde zo verder, zonder dat er aan beiden kanten echte kansen werden gecreëerd. Afstandsschoten van beide zijden troffen geen doel. Ysselsteyn werd enkele keren in de wedstrijd gehouden door hun uitstekend kiepende keeper, die menige voorzet onschadelijk maakte. De 1-0 voorsprong van ons kwam geen moment in gevaar en zo wonnen we voor de 4-de keer op rij dit jaar en staan we in de onderlinge competitie van SV Leunen triomfantelijk bovenaan.